Vybavení provozovny na klíč

Máte fitness centrum, solnou jeskyni, wellness, hotel či jinou komerční provozovnu?

Na zakázku Vám provozovnu vybavíme vším co požadujete: posilovací stroje zn Kettler, steppery zn. Sanyo, masážní křesla s mincovníkem, oxygenový bar a další

Více informací na tel.čísle: +420 604234341 p. Rada.

Co je to masáž?

chodidla


Masáž

Masáž je velmi stará forma terapie, která vedle formy uvolnění napětí ve svalech má ještě mnoho dalších a pozitivních fyziologických účinků. Účinná masáž povzbuzuje cirkulaci tělesných tekutin v celém těle a zlepšuje přísun živin k masírovaným oblastem.

Masáž stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla.
Masáž posiluje odolnost vůči nemocem.
Masáž podporuje lymfatický oběh a nervový systém.
Masáž urychluje obnovu poškozených tkání.
Masáž podporuje pravidelný spánek
Masáž zvyšuje pružnost těla
Masáž působí proti stresu.
Masáž urychluje hojení ran.
Masáž zmírňuje bolesti a napětí svalů.spánek.
Masáž odstraňuje únavu, migrény a otoky.

Masáž regenerační a sportovní může podstoupit každý bez lékařského doporučení. Klasická povrchová masáž má především uvolnit a prokrvit namáhané svalové partie, uvolnit páteř a meziobratlové ploténky. Pro masáž zad, šíje, hrudní či bederní páteře a dolních končetin je výborným pomocníkem právě masážní křeslo, které Vám pomůže kdykoli potřebujete, ať doma či v kanceláři. Není třeba se objednávat k masérovi a prodlužovat čekáním čas, když Vás např. trápí záda.

Jak by měla správná masáž probíhat?
Při klasické masáži by měl být dodržen základní postup. Nejdříve polohovat masážní křeslo do polohy vleže. Samotná masáž může začínat roztíráním, při němž se svaly zahřejí a páteř uvolní, následuje hnětení, jež připomíná práci s těstem. Poté přichází na řadu tepání s razantnějšími údery, které svaly uvolní. Tyto formy masáže zvládají právě masážní křesla.

Sportovní či regenerační masáž
Sportovní masáž je rychlejší než regenerační masáž. Předchází sportovnímu výkonu, má obvykle povzbuzující účinek, ale může se provádět také v průběhu sportovního výkonu či po něm.

Kdy masáž není doporučována a je lepší ji odložit?
Masáž je kontraindikována při horečce, při užívání antibiotik, při kožním onemocnění, po vyčerpávající fyzické práci či po jídle. Lidé, kteří mají křečové žíly, by neměli podstoupit masáž nohou.

Válečková masáž
zmírní bolesti, psychicky uklidní a pozitivně ovlivňuje vegetativní nervový systém, zpomaluje srdeční frekvenci a pomáhá hlouběji dýchat

Poklepová masáž
silnější a rychlejší masáž, která spočívá ve zvýšení svalového napětí, zesílení průtoku krve a masivního zvýšení látkové výměny

Roztírací masáž
komplexní léčba od svalů, šlach svalových úponů, pouzder, kůže až po podkožní vazivo. Povzbuzuje průchod krve a mízy, pomáhá při odstraňování napětí. Stabilizuje nervový systém, působí na reflexní zóny a stabilizuje jejich funkce

Perkusní masáž
která uvolňuje páteř třírozměrným pohybem, při kterém dochází k dokonalému uvolnění páteře (ploténky, vazy, svalové úpony a nervová centra)

Vibrační masáž
povzbuzuje krevní oběh a je umístěna i v podpěrce nohou


Proč masáže? 

Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu. V první řadě na kůži, podkožní vazivo, lymfu, svalstvo, nervy, srdce, cévy, dýchací aparát, klouby, šlachy, samozřejmě vnitřní orgány a některé žlázy.

Účinek na kůži

Kůže pokrývá povrch celého těla, je to jeden z nejdůležitějších lidských orgánů, zejména přívodem kyslíku a zprostředkováním styku s okolím. V kůži jsou umístěny smyslové buňky jako jsou nervová zakončení, potní a mazové žlázy. Masáží tedy vyloučíme z mazových žlázek tuk a kůži tím promastíme.Zvýší se množství vyloučeného potu, zlepší se prokrvení a dochází k odstraňování škodlivin. Pravidelnou masáží se stává pokožka vláčnou, je pružnější, pevnější a nepodléhá tolik tvorbě vrásek.

Podkožní vazivo

Dochází ke zrychlení odstraňování přebytečné vody a škodlivých látek.

Šlachy

Masáž odstraňuje nahromaděné škodlivé látky, tuk a vodu. Ty se v těle usazují především způsobenou velkou námahou nebo naopak nečinností.

Klouby

Masáží zrychlíme krevní oběh, tím i příjem okysličené krve a dojde k vyplavení škodlivých látek. Mezi škodlivé látky které se hromadí v kloubech patří kysličník uhličitý, kyselina mléčná, máselná a kreatinin.

Kosterní svalstvo

Pravidelnou masáží dochází k odstranění únavných látek a k prokrvení. Při přechodu šlach na svaly, což jsou místa většinou špatně prokrvená, se objevují zatvrdliny. Objevují se u sportovců a nebo u lidí kteří trpí svalovou nečinností. Bolestivé zatvrdliny snižují výkon svalů a proto jim masáží přineseme velkou úlevu. Stejně tak i bolestivý a zduřelý sval můžeme jemnou masáží uvolnit a relaxovat. Unavený sval v sobě také obsahuje kyselinu mléčnou, kysličník uhličitý a kreatinin.

Krevní oběh

Masáží se ulehčí srdeční práce , prohloubí se srdeční stahy a zpomalí se jeho činnost. Nezrychlujeme tepenní oběh.

Mízní systém

Mízou odvádíme odpadové látky, mikrobiální jedy a choroboplodné výpotky. Nejvíce bývají postiženy dolní končetiny.

Dýchací aparát

Prohlubuje se dech a zvyšuje kapacita plic.

Zažívací trakt

Účinek se projevuje zvýšenou chutí k jídlu, zvyšováním vylučování kyseliny solné žaludeční sliznicí a zvýšeným vylučováním žluče.

Dobře provedená masáž tedy harmonizuje organismus jako celek a pokud je pravidelná může podstatnou mírou zlepšit zdravotní stav.


 

Masážní křeslo - pohodlná a účinná masáž
 
 
Křeslo nebo ruce?
 

Masážní křesla odrážejí propojení lékařského výzkumu a dokonalého průmyslového inženýrství. Od válečků, které imitují ruční poklepávání a hnětení až po vzduchové polštářky, které přinášejí unikátní pocit z masáže působící do hloubky tkáně. Každá součástka musí splňovat přísné standardy lékařských expertů.

Osobně testují každou část křesla, je to jediný způsob jak si být absolutně jistý, že použitá technologie odpovídá klasické masážní technice. Experti potvrzují, že tato zařízení opravdu drží krok s masážními terapeuty.
Precizní konstrukce masážních křesel dokonale simuluje dotyk mistra masáže. Shiatsu masáž celých chodidel uvolňuje a napomáhá ulevit unaveným nohou s pomocí systému vzduchových vaků, který se zaměřuje na citlivé body svým ozdravným dotekem. Masáž nohou oživuje ztuhlé svalstvo kdy vzduchové polštářky promačkávají lýtka a tímto pohybem snižují napětí svalstva. Tlak a napětí v rukou a předloktí odejde díky tříprvkové masáži rukou. Masáž v sedáku snižuje bolesti stehen a hýžďových svalů a přináší úlevu od bolesti v problematických partiích.

Masáž zad poskytuje dokonalý zážitek z relaxační technologie. Velmi jemný mechanismus mění pohyb válečku, intenzitu a načasování zcela stejným způsobem jako profesionální masér. Technologie velmi jemných pohybů dává uživatelům masážního křesla přirozený pocit, který neposkytují žádné jiné masážní přístroje na trhu. Kromě dokonalosti jednotlivých součástí křesla, spočívá pravá léčebná síla masážních křesel ve stimulaci energetických center známých jako shiatsu body, které se nacházejí na celém těle.

Když se zaobíráte příznaky, dosáhnete naprosto nejlepších výsledků masírováním specifických shiatsu bodů ve speciálním pořadí. Např. pokud chcete uvolnit ztuhlá rameny nemůže prostě jen masírovat ramena, musí také celou řadu dalších shiatsu bodů umístěných na celém těle. Programy péče o zdraví u křesel  jsou založeny na těchto technikách. De facto jsou tyto masážní programy založené na léčebných postupech, které lékaři praktikují u svých pacientů.  

Programy péče o zdraví masážních křesel vás dostanou až za hranice relaxace. Tyto masážní programy vyvinuté profesionálními lékaři se zaměřují na různé oblasti těla a docílit tam příjemných pocitů. Když si zapnete jeden z programů péče o zdraví, infračervené senzory skenují vaše tělo, aby určily přesnou polohu vašich shiatsu bodů. Křeslo pak nastaví tu nejefektivnější masáž pro maximální úlevu a relaxaci. U křesel s touto diagnostikou si také můžete vytvořit svůj vlastní program, který se bude zabývat masáží v určité oblasti. Toto osobní masážní nastavení zohlední vaši konkrétní zdravotní stav a potřeby.

 

 
Jakou mají masážní křesla životnost? Kdy je potřeba je obměnit?

Obecně se dá říci, že masážní křesla od většiny výrobců jsou kvalitativně na úrovni, procházejí přísnou výstupní kontrolou a z hlediska zákazníka se jedná o bezúdržbové výrobky. V případě běžného domácího provozu a při běžném šetrném zacházení hlavně s ovládacími prvky by mělo křeslo bezproblémově sloužit min. 10 let. Po této době se doporučuje uvažovat o jeho výměně už z toho důvodu, že díky vývoji nové křeslo bude zase technologicky o kus dál a nabídne vyšší stupeň komfortu a přidanou hodnotu většinou za stejnou cenu, jako křeslo původní, které lze ještě nabídnout protiúčtem. Samozřejmě křesla využívaná masivně v komerčních provozech a podléhající extrémní zátěži 8 a více hodin denně, mohou mít životnost poněkud kratší, ale zkušenosti hovoří o tom, že 85 % problémů je způsobeno nešetrným zacházením ze strany náhodných uživatelů, které lze více či méně eliminovat. Proto se vždy doporučuje v takovýchto provozech zaškolit kvalifikovanou obsluhu křesla.
 
 

Vyzkoušejte si i vy masážní křesla, relaxační křesla, polohovací křesla – masážní křesla i relaxační křesla jsou vybavena nejmodernějšími technologiemi, přinášející již dávno známé léčebné účinky masáže. Pokud žijete v moderním světě a potýkáte se vším tím stresem, který přináší, jemasážní křeslo, relaxační křeslo pro Vás to pravé! Ať už máte ztuhlý krk od celodenního sezení v kanceláři, nebo unavené nohy po posilování, nebo nepříjemnou bolest zad, která vám překáží při Vašich oblíbených aktivitách. Nezáleží na věku ani povolání, všechny tyto problémy a stres prostě přináší život. Masážní křesla, relaxační křesla rozumí tomuto napětí a tlaku, a nezáleží ani na tom, v jaké situaci se právě nacházíte, křeslo vyhoví všem Vašim potřebám.

Čas od času masáž potřebuje každý z nás. Pokud ale nepatříte mezi příznivce těch klasických, ručních masáží, pak byste mohli uvažovat o nějakém z masážních křesel. Masážní křesla, relaxační křesla a polohovací křesla vám od potíží spolehlivě uleví. Zdravá záda a páteř jsou klíčem ke zdraví a kživotní energii. Pravidelné masáže, které zakoupením masážního křesla, relaxačního křesla, nebo křesla polohovacího můžete absolvovat v klidu svého domova, podporují krevní oběh. Různé druhy nastavitelných masáží navíc působí na nejrůznější části těla. Uvolní namožené svaly, dodají sílu avitalitu do dalšího pracovního procesu.

Proč masážní křeslo?
Lepší masážní křesla sami diagnostikují problémové partie. V soukromí a diskrétně. Zároveň přináší důležitou úsporu času a finančních prostředků.
Masážní křesla jsou perfektním pomocníkem pro dokonalé uvolnění těla a mysli. Relaxaci, kterou s těmito křesly zažijete, je naprosto úžasná. Tento "masér" nikdy nespí a máte jej k dispozici v kteroukoliv denní dobu. Dopřejte si také luxus za přijatelnou cenu.
Masíruje Vás najednou několik "rukou", takže je celková masáž nejen rychlejší, ale i levnější!

 

Používání masážního křesla, relaxačního křesla uvolňuje napětí a odstraňuje stres z jednoduchého důvodu – protože přináší ozdravující sílu MASÁŽE. Už po tisíce let je masáž základním prvkem tradičních léčebných metod na celém světě. Ať už se jedná o do hloubky působící roztírání pokožky masáží nebo jemné poklepávání svalstva pomocí shiatsu masáže, všechny tyto masážní metody se používají nejen k potlačení různých potíží a bolesti, ale umí vyřešit též širokou škálu zdravotních problémů. Na základě těchto tradičních léčebných metod masáž stimuluje přirozená energetická centra v lidském těle, abychom dosáhli příjemného pocitu a vylepšili své zdraví.

Díky jednoduchému ovládání, která polohovací křesla, masážní křesla a relaxační křesla nabízejí, se z něj nemusíte ani hnout – stačí jen měnit programy, uvolnit se a nechat se unášet příjemnými pocity. Po takové masáži se budete cítit jako znovuzrození.

Polohovací křesla, relaxační křesla i masážní křesla můžete použít jako součást Vašeho nábytku u Vás doma nebo v kanceláři.
Zejména v dnešní uspěchané době, kdy většina lidí vykonává sedavé zaměstnání u počítače, je více než důležité věnovat péči našemu rozlámanému tělu, a to hlavně páteři, která sezením trpí nejvíce.
Polohovací křesla, masážní křesla i relaxační křesla umožňují komfortní sezení a zároveň dokonalou masáž krku, zad a nohou. Masážní křesla dokáží i velmi žádané Lymfatické masáže a shiatsu masáže.


Masáž může podstoupit každý bez lékařského doporučení.
Klasická povrchová masáž má především uvolnit a prokrvit namáhané svalové partie, uvolnit páteř a meziobratlové ploténky.
Pro masáž zad, šíje, či bederní páteře a nohou jsou výborným pomocníkem právě masážní křesla , relaxační křesla a polohovací křesla.

Masáž může podstoupit každý bez lékařského doporučení.
Klasická povrchová masáž má především uvolnit a prokrvit namáhané svalové partie, uvolnit páteř a meziobratlové ploténky.
Pro masáž zad, šíje, či bederní páteře a nohou jsou výborným pomocníkem právě masážní křesla , relaxační křesla a polohovací křesla.

 

Reflexní masáže

1205745517pater


Reflexní masáž

Jak funguje reflexní masáž?

Na chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla nebo s určitým orgánem. Systém těchto reflexních plošek se nachází i na rukou (na dlani, prstech a hřbetech rukou a v okolí zápěstí) nebo jiných částech těla, např. na uchu, jsou ale mnohem menší. Je to, jako by se celé tělo se všemi jeho částmi promítalo do oblasti chodidla nebo ruky, každá část těla má tedy na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem „tlačítek“, které když stiskneme, zazvoní to na druhém konci drátu, neboť signál putuje po nervových spojeních přímo do orgánu nebo části těla, na kterou chceme působit. Plošky mačkáme nejlépe palcem, kolmo do tkáně, s tempem přibližně 1 zmačknutí za 1-2 sekundy.

Kdy použít reflexní masáž?

Reflexní masáž chodidel je dobrá preventivní a léčebná metoda dostupná všem – může ji provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže. Provádí-li se pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku, v případě běžných i těžkých onemocnění, u tělesně postižených i u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko. Reflexní masáž páteře, hrudníku a ostatního opěrného a pohybového systému do značné míry nahradí tělesný pohyb a cvičení, což má význam pro osoby, které se dočasně nebo trvale nemohou pohybovat.

Dávkování

Mačkání těchto reflexních plošek bývá někdy poměrně bolestivé. Zpočátku je třeba mačkat opatrně, zejména u dětí, aby se malý klient nepolekal, záhy však na intenzitě přidat až do té míry, jak ošetřovaný snese a dovolí. Bolestivost určité plošky totiž znamená, že odpovídající orgán nebo část těla není energeticky úplně v pořádku a že je třeba ho masáží povzbudit. Před bolestí není třeba se uzavírat, bolest je v tomto případě „dobrá“, protože léčí. Mačkáním takové plošky posilujeme příslušný orgán nebo část těla a masírujeme-li plošku opakovaně a v pravidelných intervalech, bolest se postupně zmírňuje až odezní. Reflexní plošky je vhodné mačkat několikrát denně, přibližně po 15-25 zmačknutích a jejich počet můžeme i zvyšovat. Masáž se postupně stane docela příjemnou. Příjemný pocit v nohou i v celém těle se dostaví po masáži vždycky, ať už samotné mačkání bylo bolestivé nebo ne. Což je asi důvodem, proč děti většinou znovu nastavují nožky a tuto masáž opakovaně vyžadují. Jejich přirozený instinkt zřejmě pozná, co je pro ně dobré.

Základní orientace na chodidle

Lidské tělo se na chodidlo promítá v tzv. embryonální poloze. Podobá se tedy poloze plodu v těle matky – jako by člověk byl schoulený a měl všechny končetiny skrčené a přitisknuté k tělu. Proto je například ploška kolene a lokte tak blízko sebe. Hlavu a všechny její části (oči, uši, dutiny, zuby) budeme ovlivňovat na palci a ostatních prstech. Přední část těla (zejména žebra, plíce, prsy) najdeme na nártu, pánvi odpovídá oblast paty a kotníku. Plošky důležitých orgánů, jako jsou játra, ledviny, slinivka břišní, slezina, střeva budeme hledat ve střední části plosky, přibližně tam, kde je kůže bílá, s tím, že některé orgány (slepé střevo, žlučník) lze ovlivňovat také shora ze strany nártu.

V zásadě platí to, že co je v těle umístěno vpravo, se promítá na pravou nohu, a co je umístěno v levé části těla, na levou nohu. Reflexní plošky jater, žlučníku, slepého střeva, části tlustého střeva po příčný tračník a hlava slinivky břišní jsou umístěny na pravé noze, naopak slezinu, ocas slinivky břišní, druhou část tlustého střeva až po konečník najdeme na levé noze.Párové orgány (ledviny, oči, uši, paže, kolena) jsou umístěny každý na jedné noze s tím, že u párových orgánů funguje někdy i křížový efekt. Orgány umístěné ve středu těla (žaludek, močový měchýř, srdce) se promítají na obě nohy, můžeme je tedy masírovat jak na pravé tak i na levé noze, nejlépe na obou.

Důležité univerzální body

Pro začátek je dobré zapamatovat si dva důležité body, které mají široké použití a je tedy možné masírovat je vždy, když se objeví nějaká potíž nebo nemoc (akutní i chronický problém, špatná funkce nějakého orgánu, slabost, nevolnost, nespavost, bolest hlavy, ekzém, alergie, nachlazení, chřipka, duševní neklid). Je to bod C, umístěný na nártu levé nohy v blízkosti kosti patní. Leží na přímce spojující hrbolek patní kůstky a vrchol hlavního kloubu palce, kousek před patní kůstkou. Na hřbetu levé ruky ho najdeme v blízkosti spojení 4. a 5. záprstní kůstky. V obou případech jej bezpečně poznáme podle toho, že jde o velmi citlivé místo. Bod C harmonizuje celý organismus, vyvažuje činnost pravé a levé mozkové hemisféry a působí příznivě na látkovou výměnu. Druhým důležitým univerzálním bodem je reflexní bod brzlíku, označovaný jako Br. Tento bod podporuje a zlepšuje funkci imunitního systému, je tedy dobré použít ho při jakémkoli oslabení organismu, při nachlazení, chřipce, onemocnění dýchacích cest a všude tam, kde je třeba zmobilizovat obranné funkce organismu. Ale nejen to, brzlík je vhodné mačkat spolu s bodem C vesměs při jakýchkoli potížích, neboť ovlivňuje vylučování hormonů a tím prakticky všechny funkce organismu. Jeho mačkání přináší okamžitou úlevu.

Některé další reflexní plošky

Následující výčet potíží a reflexních plošek, jejichž masáž může při léčení těchto potíží pomoci, je pouze příkladný a velmi obecný. Je třeba si uvědomit, že každý člověk je jiný a že příčina potíží, které svým projevem navenek vypadají stejně, může být u každého člověka jiná. Proto je možné, že u dvou lidí se zdánlivě stejnými obtížemi je třeba ošetřovat různé reflexní plošky, např. bolest kolene může souviset nejen s ledvinami, ale někdy třeba s funkcí jater, žaludku nebo i slinivky břišní.Následují body jednotlivých orgánů:játra – obvykle mačkáme při onemocnění jater nebo nemocích s játry souvisejícími, dále při bolestech páteře a opakujících se blokádách, pro zlepšení látkové výměny, vždy, když je třeba organismus čistit od škodlivin, usazenin a toxických látek, při alergii, lupence, ekzémech, astmatu, revmatických potížích, artróze, chronické únavě nebo potížích s očima (např. šedý zákal)

ledviny – obvykle mačkáme při onemocnění ledvin a močových cest, pohlavních orgánů, menstruačních potížích a potížích ženského charakteru, při bolestech kolen, bolestech v oblasti bederní páteře, onemocnění uší, např. časté záněty středního ucha, je-li třeba důkladného čištění organismu, dále plošky ledvin ošetřujeme vždy při potížích lymfatického systému a souběžně s probíhající lymfodrenáží zejména tam, kde dochází k otokům a poruchám cirkulace lymfy

slinivka břišní – obvykle mačkáme při onemocněních slinivky břišní, dále pro zlepšení látkové výměny, úpravu trávení a hladiny cukru v těle a při jakémkoli onemocnění sliznic – rýma, zánět nosohltanu, zánět dutin, střevní problémy

slezina – kromě přímých dysfunkcí sleziny mačkáme při jakýchkoli infekčních onemocněních a vždy, když je třeba zmobilizovat imunitní systém, neboť uvolňuje bílé krvinky, masáž plošky sleziny zlepšuje krvetvorbu a krevní oběh

močový měchýř – lze použít při přímých problémech močového měchýře a močových cest - při zánětu pouze zklidňujeme a hladíme, vzhledem k jeho souvislosti s mozkem mívá ošetřování plošky močového měchýře spolu s bodem C příznivé účinky při epileptických onemocněních

tlusté střevo – opakované mačkání spolehlivě uleví při zácpě a jiných střevních potížích, mačkáme vždy ve směru putování potravy, nejdříve na pravé a pak na levé noze Na co je třeba dát pozor?Je-li některá reflexní ploška velmi bolestivá, tak, že i lehký tlak nebo pouhý dotek působí nesnesitelnou bolest, je lépe plošku pouze hladit. Nikdy místo nemačkáme nad hranici snesitelnosti, která je u každého člověka jiná. Extrémní citlivost může znamenat, že v orgánu je třeba akutní zánět, proto jej spíše hlazením tlumíme. Rovněž silně nemačkáme plošky příslušných orgánů např. při ledvinové kolice, žlučníkovém záchvatu a podobně, spíše hlazením zklidňujeme akutní stav a mačkáme spíše body univerzální. V těhotenství masírujeme jemněji, zejména oblast paty a kotníku, která ovlivňuje pánev a orgány v ní uložené. Naopak, neocenitelnou pomocí pro ženu v době těhotenství bude reflexní masáž páteře, orgánů látkové výměny a reflexní lymfatická masáž.

Dotyk je lék

Význam těchto masáží je také v účincích dotyku a tělesného kontaktu, a to především u dětí. Masírují-li se členové rodiny navzájem, zlepšuje se jejich citový vztah a vzájemná komunikace. Dotykové masáže mají velký význam též pro lidi žijící mimo rodinu a bez partnera, zejména osoby vyššího věku. Každé masáži reflexních plošek totiž předchází (nebo by aspoň mělo předcházet) pohlazení chodidel a jejich prohřátí a podržení v dlaních - tzv. sendvičový hmat.

Sendvičový proto, že chodidlo ošetřovaného spočívá mezi dlaněmi ošetřujícího podobně jako plátek sýra mezi dvěma krajíci, a ocitá se vlastně v toku energie proudící mezi dlaněmi. Ruce maminky nebo tatínka takto chvíli podrží bosé chodidlo dítěte, jednu dlaň přiloženou na nárt a druhou na plosku, a je to vlastně, jako by drželi celé tělíčko dítěte v náručí. Je to výborný způsob, jak udržovat bližší vztah s dospívajícími dětmi nebo citově rezervovanými členy rodiny, kteří se někdy stydí projevit a přímému objetí se vyhýbají, ale dotyk přesto potřebují. Dochází tak k navázání kontaktu a k propojení energetických polí ošetřovaného a ošetřujícího. Každý člověk pociťuje sendvičový hmat velmi blahodárně, neboť dojde k okamžitému zklidnění, úlevě, zmírnění bolestí, uvolnění. Dítě cítí bezpečí a podporu. Pouhé hlazení nártů může ulevit od bolestí bříška. Pak můžeme jemně hýbat a točit palci a ostatními prsty, čímž uvolníme krční páteř, a poté přistoupit k masáži bodů C, Br a ostatních reflexních plošek. 

Shiatsu masáže

pater


SHIATSU MASÁŽ

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty. Pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel na příslušné body na těle (tzv. tsubo body) je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Cílem shiatsu masáže je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.

Účinky shiatsu masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Odborně prováděná shiatsu masáž podporuje obecné zdraví jedince a může být užívána jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží. Lidé věnující se shiatsu se brání zjednodušenému výkladu, že jsou schopni léčit. Důležité je rozpoznat, že v těle něco nehraje, že existují jisté varovné příznaky, a poté vyladit proudění energie do té míry, že k nemoci vůbec nedojde.

Lymfatická masáž

Masáž - Masáž pro zdraví? Lymfatická masáž.

Masáž je starou léčebnou a preventivní metodou ochrany vlastního zdraví. Masáží se prokrví tkáně, dojde k odplavení škodlivin organismu, ale hlavně vás čeká relaxace a často úleva od bolesti.
 

Masáž jako lék
Všeobecně je provedená masáž nejlepším způsobem relaxace. Odborník (v tomto případě masážní křeslo) přesně ví, jak masáž provést, jak působit na receptory nervové tkáně a tím vyvolávat reakci svalů, pokožky, vazů a kloubů.
Reakcemi těla na masáž tak masážní křeslo dosáhne uvolnění vašeho těla a může vám napomoci i při léčení úrazových a poúrazových stavů, dokáže zmírnit migrenozní stavy a při pravidelné masáži problémy úplně eliminovat.

Nejžádanější masáže
Současným životním stylem (sedavé zaměstnání, sezení u počítače, málo pohybu) trpí hlavně naše záda - masáže zad jsou nejčastějším přáním klientů. U žen se zvyšuje zájem o lymfatické masáže (totéž jako lymfodrenáže) různých částí těla.

Lymfatická masáž nejen pro ženy
Samotná lymfatická masáž je velmi prospěšná. Pokud trpíte zadržováním vody v těle, otékáním nohou, nečistou pokožkou či celulitou , může pro vás být právě lymfatická masáž přínosná.
Klient se po masáži cítí mírně unavený a může mít pocit těžkých nebo naopak lehkých nohou - je to individuální. Po proceduře je vhodné hodně pít, protože odvedené toxické látky jsou z těla odváděny močí.

Lymfatická masáž pomáhá
Při lymfatické masáži nám masážní křeslo aktivuje náš lymfatický systém. Jde vlastně o detoxikaci organismu, očistu těla od toxických látek - tím docílíte zlepšení stavu pokožky, oddálíte stárnutí. Také se vám upraví žilní nedostatečnosti.


Lymfatická masáž vám pomůže při zavodňování organismu. Trpíte-li na zadržování vody v těle (odborně lymfedém, zavodnění - přímo souvisí s nedostatečnou funkcí lymfy) je lymfatická masáž pro vás tím pravým spolu s dodržováním pitného režimu.
Masážní křeslo vám lymfatickou masáží aktivuje lymfatické uzliny - úzce souvisí s krevním oběhem. Pokud trpíte celulitou nebo celulitidou ( celulitida je prvním stupněm tzv. pomerančové kůže, celulitidou rozumíme již extrémní zbytnělost tkání) je pro vás lymfatická masáž velmi vhodná.