Vybavení provozovny na klíč

Máte fitness centrum, solnou jeskyni, wellness, hotel či jinou komerční provozovnu?

Na zakázku Vám provozovnu vybavíme vším co požadujete: posilovací stroje zn Kettler, steppery zn. Sanyo, masážní křesla s mincovníkem, oxygenový bar a další

Více informací na tel.čísle: +420 604234341 p. Rada.

Relaxace a výběr křesla

Relaxace, odpočinek a výběr toho správného křesla..

Umění relaxovat je dnes téměř nutností. Masážní  a relaxační křesla vám to umožní kdykoli v létě nebo v zimě...

V dnešní uspěchané době je pohoda a relax něčím výjimečným.
Poskytuje vzácný zážitek zklidnění mysli i těla. Pojem relaxace je v běžné mluvě používán ve stejném významu jako pojem odpočinek.

Stres, únava, časté nemoci - to jsou problémy dnešní doby většiny z nás. Pilulky ale nic nevyřeší. Člověk musí umět relaxovat, aby ho styl současného života nezničil.
Tyto stránky a naše produkty mají pomoci těm, které trápí nejen stres a únava, ale i těm, kdo chtějí pohodlně a zdravě seďet ať již doma u televize nebo v kanceláři u počítače.

Odpočinek po hektické práci  určitě nikomu nemůže uškodit, už jen vzhledem k tomu, že v České republice je pracovní doba u jednotlivce včetně přesčasů a druhého a třetího zaměstnání nejdelší v Evropě.

Relaxace neodmyslitelně patří k životnímu stylu. Umíte si ale vůbec najít na relaxaci čas a následně jej dobře využít? Stejně jako spokojenost s fyzickým vzhledem je důležitý také dobrý psychický stav. Tak jako se lidé naučili pravidelně používat saunu či vířivku, měli by se naučit pravidelně používat relaxační křesla. V relaxačních křeslech tak jako ve vířivce či v sauně  uvolníte svalstvo a smysly a odplavíte část stresu.  Pravidelná  relaxace vám může poskytnout kromě odpočinku také rozvoj osobnosti.

Relaxace je způsob uvolnění vnitřního napětí, který má tisíciletou tradici. Možností, jak uvolňovat vnitřní napětí, je celá řada. Měli byste si vyzkoušet více druhů, abyste si vybrali to, co vám nejlépe vyhovuje.

Nejprve je ale potřeba najít si mezi vším stresem na relaxaci čas.
Stav po relaxaci vám ukáže, že můžete být v životě spokojenější a šťastnější.

 

 

Co je dobré vědět při výběru relaxačního křesla?

Občas potřebuje každý z nás na několik desítek minut relaxovat – položit se na sedací soupravu nebo do pohodlného křesla a „vypnout“. Co by mělo splňovat opravdu komfortní křeslo určené k relaxaci?

Křesla, která jsou součástí sedacích souprav, většinou nejsou určena k odpočinku ani relaxaci. Přestože v nich často trávíme spoustu času, jejich účelem je nabídnout pohodlné sezení na kratší dobu, tedy nejčastěji s přáteli či rodinou u kávy. Podobná křesla nalezneme v čekárnách u lékaře nebo v salóncích konferenčních budov a pravděpodobně by nás ani nenapadlo považovat je za oázu relaxace. U těchto křesel postačí, když jsou dostatečně pohodlná (zejména přední část sedáku by nás neměla tlačit do nohou) a nejsou příliš hluboká. Měli bychom pohodlně dosáhnout chodidly na zem a vstávání z nich by mělo být příjemné a nenamáhavé.

Zatímco sedák a opěradlo křesel pro krátkodobé sezení svírá většinou úhel kolem 90 stupňů, u křesel určených k odpočinku by měl být tento úhel přibližně 135 stupňů i více. Ideální samozřejmě je, pokud lze křeslo polohovat. Naprostou nezbytností pohodlných odpočivných křesel jsou podpěrka hlavy a područky. Význam područek oceníme zejména při vstávání z křesla. Před nákupem si proto v klidu v prodejně vyzkoušejte, jak se vám v křesle sedí, zkuste si opřít hlavu i ruce a potom vstát. U křesla bez područek může být vstávání velmi náročné, zvláště pokud nejste trénovaný sportovec. Pro staršího a méně pohyblivého člověk to může být dokonce nepřekonatelný problém, takže pozor na to! Originální design totiž není u odpočivného křesl to hlavní.

Některá křesla nabízejí dokonce možnost polohování až do téměř horizontální polohy. Poloha, při které je srdce o něco málo níže než paty, je prospěšná zejména pro osoby trpící křečovými žilami.

U relaxačních křesel obzvláště platí, že čím dokonalejší, tím lepší. Křeslo většinou nepoužívá pouze jediná osoba, a tak je potřeba myslet na to, aby bylo možné vše přizpůsobit výšce a tělesné stavbě konkrétního člena rodiny. Nastavitelná by tedy měla být výška křesla, sklon opěradla i sedáku a sklon a výška podpěrky hlavy. Důležitá je kvalitní opora zejména v oblasti bederní a krční páteře.

Pokud je sedák křesla ukončen v oblasti podkolení, je vhodné dokoupit si ke křeslu také samostatnou podnožku.