Vybavení provozovny na klíč

Máte fitness centrum, solnou jeskyni, wellness, hotel či jinou komerční provozovnu?

Na zakázku Vám provozovnu vybavíme vším co požadujete: posilovací stroje zn Kettler, steppery zn. Sanyo, masážní křesla s mincovníkem, oxygenový bar a další

Více informací na tel.čísle: +420 604234341 p. Rada.

Relaxační křesla s masáží

 

Relaxační křeslo Profimedica - Po…

Cena:  15 990 Kč s DPH
 

Relaxační křeslo Profimedica - L…

Cena:  12 990 Kč s DPH
 

Polohovací křeslo - Masážní a rel…

Cena:  33 990 Kč s DPH
 

Masážní přístroj delfínek

Cena:  1 490 Kč s DPH
 

Relaxační polohovací křeslo Profi…

Cena:  29 990 Kč s DPH
 

Masážní křeslo Profimedica 599 -…

Cena:  54 990 Kč s DPH
 

Masážní přístroj na nohy Healer 2…

Cena:  6 990 Kč s DPH
   
 

Masážní a relaxační křesla

Co je dobré vědět při výběru relaxačního křesla?


Občas potřebuje každý z nás na několik desítek minut relaxovat – položit se na sedací soupravu nebo do pohodlného křesla a „vypnout“. Co by mělo splňovat opravdu komfortní křeslo určené k relaxaci?

Křesla, která jsou součástí sedacích souprav, většinou nejsou určena k odpočinku ani relaxaci. Přestože v nich často trávíme spoustu času, jejich účelem je nabídnout pohodlné sezení na kratší dobu, tedy nejčastěji s přáteli či rodinou u kávy. Podobná křesla nalezneme v čekárnách u lékaře nebo v salóncích konferenčních budov a pravděpodobně by nás ani nenapadlo považovat je za oázu relaxace. U těchto křesel postačí, když jsou dostatečně pohodlná (zejména přední část sedáku by nás neměla tlačit do nohou) a nejsou příliš hluboká. Měli bychom pohodlně dosáhnout chodidly na zem a vstávání z nich by mělo být příjemné a nenamáhavé.

Zatímco sedák a opěradlo křesel pro krátkodobé sezení svírá většinou úhel kolem 90 stupňů, u křesel určených k odpočinku by měl být tento úhel přibližně 135 stupňů i více. Ideální samozřejmě je, pokud lze křeslo polohovat. Naprostou nezbytností pohodlných odpočivných křesel jsou podpěrka hlavy a područky. Význam područek oceníme zejména při vstávání z křesla. Před nákupem si proto v klidu v prodejně vyzkoušejte, jak se vám v křesle sedí, zkuste si opřít hlavu i ruce a potom vstát. U křesla bez područek může být vstávání velmi náročné, zvláště pokud nejste trénovaný sportovec. Pro staršího a méně pohyblivého člověk to může být dokonce nepřekonatelný problém, takže pozor na to! Originální design totiž není u odpočivného křesl to hlavní.

Některá relaxační křesla nabízejí dokonce možnost polohování až do téměř horizontální polohy. Poloha, při které je srdce o něco málo níže než paty, je prospěšná zejména pro osoby trpící křečovými žilami.

U relaxačních křesel obzvláště platí, že čím dokonalejší, tím lepší. Křeslo většinou nepoužívá pouze jediná osoba, a tak je potřeba myslet na to, aby bylo možné vše přizpůsobit výšce a tělesné stavbě konkrétního člena rodiny. Nastavitelná by tedy měla být výška křesla, sklon opěradla i sedáku a sklon a výška podpěrky hlavy. Důležitá je kvalitní opora zejména v oblasti bederní a krční páteře.

Pokud je sedák křesla ukončen v oblasti podkolení, je vhodné dokoupit si ke křeslu také samostatnou podnožku.
 

Masážní křesla

Výhody masážních křesel
Diagnostika problémových partií, soukromí a diskrétnost, důležitá úspora času a finančních prostředků.

Druhy masáží
Masáž je velmi stará forma terapie, která vedle formy uvolnění napětí ve svalech má ještě mnoho dalších a pozitivních fyziologických účinků. Účinná masáž povzbuzuje cirkulaci tělesných tekutin v celém těle a zlepšuje přísun živin k masírovaným oblastem. Nechte se křeslem hýčkat 365 dnů v roce a vychutnejte si  umění masáže pokaždé jinak: jako trenéra Vašeho svalstva, jako dárce nové energie, jako ochránce Vašeho zdraví, jako neumdlévajícího maséra.

Masáž regenerační a sportovní může podstoupit každý bez lékařského doporučení.

Klasická povrchová masáž má především uvolnit a prokrvit namáhané svalové partie, uvolnit páteř a meziobratlové ploténky.

Pro masáž zad, šíje, hrudní či bederní páteře a dolních končetin jsou výborným pomocníkem právě masážní křesla, které Vám pomůžou kdykoli potřebujete, ať doma či v kanceláři.

Není třeba se objednávat k masérovi a prodlužovat čas čekáním , když Vás například bolí záda.

Jak se má při masáži postupovat:
Při klasické masáži by měl být dodržen základní postup. Nejdříve nastavit masážní křeslo do vhodné masážní polohy. Tuto funkci mají některá masážní křesla automaticky nastavenou. ( např. křesla Profimedica ) Samotná masáž může začínat poklepem, při němž se svaly zahřejí a páteř uvolní, následuje hnětení, jež připomíná práci s těstem. Poté přichází na řadu uvolňující roztírání, které svaly uvolní. Tyto formy masáže zvládají všechna multifunkční masážní křesla.

Sportovní či regenerační masáž
Sportovní masáž je rychlejší než regenerační masáž. Předchází sportovnímu výkonu, má obvykle povzbuzující účinek, ale může se provádět také v průběhu sportovního výkonu či po něm.

Válečková masáž
Protahuje a uvolňuje páteř, psychicky uklidní a pozitivně ovlivňuje vegetativní nervový systém, zpomaluje srdeční frekvenci a pomáhá hlouběji dýchat, nedoporučuje se při bolestech.

Poklepová masáž
Účinější a rychlejší masáž, která spočívá ve zvýšení svalového napětí, zesílení průtoku krve a masivního zvýšení látkové výměny.

Roztírací masáž
Komplexní oživení svalů, šlach svalových úponů, pouzder, kůže až po podkožní vazivo. Povzbuzuje průchod krve a mízy, pomáhá při odstraňování napětí. Stabilizuje nervový systém, působí na reflexní zóny a stabilizuje jejich funkce.

Perkusní masáž
Uvolňuje páteř třírozměrným pohybem, při kterém dochází k dokonalému uvolnění páteře (ploténky, vazy, svalové úpony a nervová centra).

Vibrační masáž
Povzbuzuje krevní oběh a je umístěna v podpěrce nohou.